Colegiul de redacţie / Editorial board

COLEGIUL DE REDACŢIE / EDITORIAL BOARD:

Octavian Bounegru (Iaşi), Nelu Zugravu (Iaşi), Neculai Bolohan (Iaşi), Alexandru-Florin Platon (Iaşi), Ştefan-Sorin Gorovei (Iaşi), Maria Magdalena Székely (Iaşi), Cristian Ploscaru (Iaşi), Claudiu Topor (Iaşi), Gabriel Leanca (Iaşi), Gheorghe Iacob (Iaşi), Lucian Leuştean (Iaşi), Ovidiu Buruiană (Iaşi), Victor Spinei, m.c. al Academiei Române (Iaşi), Ioan Aurel Pop, membru al Academiei Române (Cluj-Napoca), Ovidiu Cristea (Bucureşti), Antal Lukács (Bucureşti), † Barbu Ştefănescu (Oradea), Ion Eremia (Chişinău), Ion Varta (Chişinău), Ilie Luceac (Cernăuţi), Keith Hitchins (Urbana-Champaign), Dennis Deletant (Londra), Carol Iancu (Montpellier), Hans-Christian Maner (Mainz).

COMITETUL DE REDACŢIE / EDITORIAL COMMITTEE:

• Petronel Zahariuc (director)
  • Laurenţiu Rădvan (redactor şef/editor)
  • Lucreţiu Mihailescu-Bîrliba
  • Adrian Viţalaru, Mihai-Bogdan Atanasiu (secretari de redacţie/editorial secretaries)

Manuscrisele, cărţile şi revistele propuse pentru schimb, ca şi orice corespondenţă se vor trimite redacţiei:

• Facultatea de Istorie, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, B-dul Carol I 11, 700506, Iaşi, România
  • Tel.: 0040-(0)232-20.12.74