În atenţia studenţilor de la ID Iaşi

06.11.2023

În atenţia studenţilor de la ID Iaşi

Sâmbătă, 18 noiembrie 2023, între orele 10.00 – 15.00, secretariatul va fi deschis pentru dv.

Studenţii anului I se vor prezenta cu cartea de identitate/ paşaportul/ chitanţa cu restul sumei  de 250 lei din prima tranşă din taxa de şcolarizare/semestru dacă nu aţi  trimis-o pe mail în termenul afişat pe site pentru:

1. Ridicarea carnetului de student
  2. Completarea fişei semestriale care cuprinde disciplinele/semestru
  3. Eliberarea adeverinţelor de student: dacă doriţi adeverinţe pentru a le depune la o altă instituţie, trimiteţi un mail la adresa mihaela.dragomir@uaic.ro, cu 3 zile înainte de data de 18.11.2023; scrieţi pentru ce vă trebuie şi unde o depuneţi.
  4. Alegerea şefului de an care va ţine legatura cu secretariatul, cadrele didactice şi studenţii.
  5. Alte situaţii pe care doriţi să le lămuriţi.

Studenţii anilor II şi III se vor prezenta cu carnetul de student/ chitanţa cu prima tranşă din taxa de şcolarizare/semestru dacă nu aţi  trimis-o pe mail în termenul afişat pe site pentru :

1. Vizarea carnetului de student
  2. Completarea fişei semestriale care cuprinde disciplinele/semestru
  3. Eliberarea adeverinţelor de student: dacă doriţi adeverinţe pentru a le depune la o altă instituţie, trimiteţi un mail la adresa mihaela.dragomir@uaic.ro, cu 3 zile înainte de data de 18.11.2023; scrieţi pentru ce vă trebuie şi unde o depuneţi.
  4. Alte situaţii pe care doriţi să le lămuriţi.

Contractele de studii pentru studenţii anului I şi pentru studenţii care au reluat studiile/s-au reînmatriculat – încă nu sunt semnate de conducerea universităţii. Vă vom anunţa pe mail.

Tutorialele/Orele de pregătire (cursurile) se desfăşoară în perioada: 17 noiembrie 2023 – 14 ianuarie 2024.

Ele sunt postate şi reactualizate – pe pagina facultăţii la https://history.uaic.ro/studenti/studii-de-licenta-id/.

Citiţi Regulamentul de activitate profesională a studentilor, care se găseşte la:  https://history.uaic.ro/studenti/

MV/06.11.2023

Find more like this: Anunțuri studenți, ID