21 noiembrie 2022 – LUMEA RURALĂ ÎN MODERNITATEA ROMÂNEASCĂ Concepte, surse și direcții de analiză

17.11.2022

LUMEA RURALĂ ÎN MODERNITATEA ROMÂNEASCĂ – Concepte, surse și direcții de analiză
Workshop organizat în cadrul proiectului „Supuși sau cetățeni? Între cens și sufragiu universal: integrarea politică a țăranilor din România (1859-1940) PN-III-P4-PCE-2021-1352

Facultatea de Istorie a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, în parteneriat cu Facultatea de Științe Socio-Umane a Universității „Lucian Blaga” din Sibiu, organizează luni, 21 noiembrie 2022, workshop-ul Lumea rurală în modernitatea românească. Concepte, surse și direcții de analiză.
Dezbaterea va avea loc în sala de conferințe (mansardă) a Muzeului Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, începând cu ora 10.

Programul manifestării

Find more like this: Prima Pagină