3 august 2018 – Lansare de carte

21.07.2018

Vineri, 3 august 2018, de la ora 14 în Librăria Orest Tafrali va avea loc lansarea volumului de studii „Identități etno-confesionale și reprezentări ale Celuilat în spațiul est-european: între stereotip și voința de a cunoaște”, coordonat de lect. dr. Cristina Preutu și prof. dr. George Enache. Volumul reunește o mare parte a comunicărilor prezentate la conferința internațională, cu același titlu, care a avut loc în 2-5 noiembrie 2017, la Iași. Atât conferința, cât și publicarea acestui volum fac parte dintr-un proiect organizat de către Facultatea de Istorie a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, în parteneriat cu Facultatea de Istorie, Filosofie și Teologie a Universității „Dunărea de Jos” din Galați și cu sprijinul Ministerului pentru Românii de Pretutindeni.

Find more like this: Prima Pagină

Publicat in: Prima Pagină