Duminică, 31 martie 2024, între orele 10.00 – 14.00, secretariatul va fi deschis pentru studenţii de la ID

Facultatea de Istorie  Anul universitar 2023-2024, semestrul 2

În atenţia studenţilor de la ID Iaşi

Duminică, 31 martie 2024, între orele 10.00 – 14.00, secretariatul va fi deschis pentru dv.

Studenţii se vor prezenta cu carnetul de student pentru:

1. primirea cursurilor pe mail sau ridicarea lor în format CD. Studenţii achită prima tranşă din taxa de şcolarizare pentru semestrul 2 si trimit chitanta scanata la adresa de mail mihaela.dragomir@uaic.ro, înainte cu 5 zile lucrătoare de data 31 martie 2024, şi precizează cum doresc cursurile.
  2. Completarea fişei semestriale care cuprinde disciplinele/semestru.
  3. Eliberarea adeverinţelor de student: dacă doriţi adeverinţe – în format fizic – pentru a le depune la o altă instituţie, trimiteţi un mail la adresa mihaela.dragomir@uaic.ro, cu 3 zile înainte de data de 31 martie 2024; scrieţi pentru ce vă trebuie şi unde o depuneţi.
  4. Alte situaţii pe care doriţi să le lămuriţi.

Citiţi Regulamentul de activitate profesională a studentilor, care se găseşte la: https://history.uaic.ro/studenti/
Pentru examenele restante, cititi informatiile de la: https://history.uaic.ro/studenti/taxe/

Pentru rezolvarea altor situatii, respectaţi Programul cu publicul faţă în faţă, în zilele lucrătoare, doar confirmată de membrii biroului:
Luni – Vineri: orele 13.30 – 15.00
Orice solicitare pentru adeverinţe/ acte originale/ alte documente/ – se transmite la adresa de email: mihaela.dragomir@uaic.ro.
Perioada de rezolvare: aproximativ 4 zile lucrătoare de la primirea mesajului dvs. După preluarea mesajului dvs. vă vom comunica toate informațiile utile.
Mesajul trebuie să conțină următoarele:

1. Numele complet din certificatul de naștere.
  2. Motivele detaliate ale solicitării.
  3. Numărul de telefon şi adresa de mail

Valeria MIHAILA Secretar sef