View Sidebar
Lansare de carte: C.-L. Topor, A. Istrate, D. Cain (eds.) – Diplomați, societate și mondenități. Sfârșit de „Belle Époque” în lumea românească

October 16, 2015 12:42 pm0 comments

Centrul de Istorie a Relațiilor Internaționale din cadrul Facultății de Istorie vă invită la lansarea volumului Claudiu-Lucian Topor, Alexandru Istrate și Daniel Cain (eds.), Diplomați, societate și mondenități. Sfârșit de „Belle Époque” în lumea românească, Editura Universității „Al. I. Cuza” din Iași, 2015, publicat în cadrul proiectului Foreign diplomats in the Kingdom of Romania. Ways of socialization and mundanity experiences (1881–1914).

Evenimentul avea loc marți, 20 octombrie 2015, în Librăria Orest Tafrali din Corpul A (parter) al Universității „Al. I. Cuza” din Iași, și va fi prezentat de dr. Andi Mihalache și dr. Bogdan Crețu.

CIRI_lansare_Diplomati-Societate-Mondenitati