Invitatie Școala de vară on-line: Comunicare Strategică, Guvernanță și Securitate în Uniunea Europeană (14 – 17 Iunie 2021)

21.05.2021

ANIMV are plăcerea de a vă face cunoscută organizarea Școalii de vară on-line: Comunicare Strategică, Guvernanță și Securitate în Uniunea Europeană (14 – 17 Iunie 2021) în cadrul Modulului Jean Monnet – EUSEGOV (2020-2023) – A common understanding of EU Security Governance. Teaching and researching the EU security policies and institutions for a better academic and professional approach in the security and intelligence field (coordonator al modulului Prof. univ. dr. Adrian-Liviu Ivan).Cursurile, dezbaterile și atelierele propuse abordează aspecte specifice ale studiilor de securitate și intelligence, studiilor europene și comunicării strategice.

Concept final final Scoala de vara Modul Jean Monnet

Find more like this: Doctorat