În atenţia studenţilor din anul 2, de la Invăţământ cu frecvenţă (IF)

10.05.2021

În atenţia studenţilor din anul 2, de la Invăţământ cu frecvenţă (IF)

• În vederea efectuării Practicii de specialitate studenţii se vor înscrie pe mail, în perioada 10 – 14 mai 2021, la un cadru didactic de la Facultatea de Istorie şi vor trimite opţiunea la secretariat, la adresa de mail: maria.nistor@uaic.ro, în perioada 24 – 28 mai 2021, orele 10.00 – 12.00.
PRACTICA DE SPECIALITATE ESTE CONDIŢIE DE PROMOVARE A ANULUI DE STUDIU.

• In vederea susţinerii examenului de finalizare a studiilor (examenul de licenţă) studenţii se vor înscrie, pe mail, în semestrul II, la un cadru didactic titular, în vederea elaborării şi susţinerii lucrării de licenţă. După înscriere şi acceptare de către profesorul coordonator, studenţii vor trimite – până la data de 10 iulie 2021 – opţiunea la adresa de mail: maria.nistor@uaic.ro.

În funcţie de tema lucrării de licenţă şi a profesorului coordonator studenţii se vor înscrie în anul 3 de studii la Cursurile şi seminariile speciale de istorie antică/contemporană/medievală/ modernă.

Find more like this: Anunțuri studenți, Licență