Studii Doctorale. Învăţământ cu Frecvenţă

Call for applications for the French Government Masters and Doctorate Scholarship program is open until March 1, 2021

Examene – sem.1      (Afişat: 08.01.2021)

Orar școala doctorală 2020-2021

Grupă școala doctorala 2020-2021

Tipizate:
Cererea de sustinere online a referatelor
Declaratia privind inregistrarea audio-video.

Anul universitar 2020 – 2021

Studii Universitare de Doctorat

Anul 1

Carnetele de student şi alte documente privind gratuitatea – anunţul privind eliberarea şi condiţiile se vor posta pe site-ul facultăţii.

Cursurile Şcolii Doctorale de Istorie încep în data de 10 octombrie 2020. Orarul va fi afisat in timp util.

Anul 2 şi Anul 3

Vizarea carnetului de student şi a legitimaţiei CFR – studenţii vor depune documentele la secretariat în zilele de marţi şi miercuri ale fiecărei săptămâni, interval orar 10.00-12.00.

Vizarea documentelor este condiţionată de: depunerea chitanţei din prima tranşă a taxei de şcolarizare (doctoranzii cu taxă).

Program de lucru cu studenţii / publicul: prin EMAIL:  istorie@uaic.ro

Luni – Vineri:  interval orar: 10.00 – 12.00

Activitatea de lucru cu publicul față în față se desfășoară NUMAI

cu PROGRAMARE PREALABILĂ PE EMAIL, CONFIRMATĂ DE MEMBRII BIROULUI.

Mesajul trebuie să conțină următoarele:
Numele complet din certificatul de naștere.
Motivele solicitării.

După preluarea mesajului dv. vă vom trimite un email prin care vă comunicăm ziua și ora la care sunteți programat, precum și alte informații utile.

Perioada de rezolvare: aproximativ 3 zile de la primirea mesajului dvs.