30 iunie 2014 – Conferinţa de lansare a proiectului CCPE ID–140863

25.06.2014

antetposdru

Luni, 30 iunie 2014, orele 11:00, Sala Senatului  : Conferinţa de lansare a proiectului Cercetători competitivi pe plan european în domeniul ştiinţelor umaniste şi socio-economice. Reţea de cercetare multiregională (CCPE) ID – 140863

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi are deosebita plăcere de a vă invita luni, 30 iunie 2014, orele 11:00, Sala Senatului, la conferinţa de lansare a proiectului Cercetători competitivi pe plan european în domeniul ştiinţelor umaniste şi socio-economice. Reţea de cercetare multiregională (CCPE) ID – 140863, proiect cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane, Axa prioritară 1 – Educaţia şi formarea profesională în sprijinul creşterii economice şi dezvoltării societăţii bazate pe cunoaştere, DMI 1.5 –  Programe doctorale şi posdoctorale în sprijinul cercetării.

La eveniment vor participa reprezentanţi ai coordonatorului proiectului, Universitatea de Vest din Timişoara, precum şi reprezentanţi ai universităţilor partenere: Universitatea „Babeş Bolyai” Cluj-Napoca, Universitatea din Bucureşti şi Universitatea din Craiova.

Din partea Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi vor participa: Rectorul Universităţii – prof. univ. dr. Vasile Işan, coordonatorul proiectului (P1), prof. dr. Petronel Zahariuc, şi echipa de implementare a proiectului.

Totodată, sunt invitaţi să participe reprezentanţi ai autorităţilor locale, ai mediului cultural şi socio-economic, precum şi ai mass-media.

Find more like this: Doctorat, Prima Pagină

Publicat in: Doctorat, Prima Pagină