11.05.2022

Academia Națională de Informații „Mihai Viteazul” (ANIMV) are plăcerea de a vă invita la Școala de vară on-line cu tema Strategic communication in EU security governance și masa rotundă EU strategic communication: where from and what next? organizate în cadrul Modulului Jean Monnet – EUSEGOV coordonator Prof. univ. dr. Adrian-Liviu IVAN.

Ne adresăm studenților doctoranzi din domeniul studiilor de securitate și intelligence sau din domenii conexe (studii europene, relații internaționale, drept, economie etc.) interesați de tematica propusă. Cursurile și workshop-urile propuse abordează aspecte specifice ale studiilor de securitate și comunicare strategică, între lectorii invitați fiind: Prof. univ. dr. Alina Bârgăoanu, SNSPA; Prof. univ. dr. Irena Chiru, ANIMV; Lector univ. dr. Adrian Stan, UBB Cluj; Lector univ. dr. Claudia Iov, UBB Cluj.

Evenimentele au loc sub coordonarea Prof. univ. dr. Adrian-Liviu IVAN și CS II dr. Mihaela TEODOR, în perioada 27 iunie – 1 iulie 2022 (16.30 – 20.30), în format hibrid, fizic în campusul central al ANIMV și on-line pe platforma animv.eu, prin aplicația Google Meet.

Vă rugăm să completați formularul de înscriere online (https://forms.gle/8kg22YgaddozDnoG9) până cel târziu 10 iunie. Participarea poate fi în format fizic sau online și nu presupune plata unei taxe. Menționăm că nu vor fi acoperite cheltuielile de transport, masă și cazare.

Find more like this: Anunțuri studenți, Doctorat