În atenţia studenţilor de la I.D. – anul I

În atenţia studenţilor de la I.D. – anul I

Începând cu data de 24 octombrie 2018:
se eliberează CD-urile,
– se eliberează contractul de studii şi
– se completează fişa de înscriere semestrială pentru semestrul 1, anul universitar 2018-2019.

Program: Luni – Vineri între orele 10.00 – 12.00
Locaţia: Secretariatul Facultăţii de Istorie, Telefon contact: 0232 – 20 1056

La ridicarea CD-ului vă rugăm să vă prezentaţi cu chitanţa de achitare a primei tranşe din taxa de şcolarizare pentru semestrul 1 (200 de lei).

Cea de-a doua taxă se achită conform programării de pe site-ul facultăţii(Studenţi/Taxe) – Tranşa II se achită în perioada: 03 – 14 decembrie 2018

IMPORTANT! Taxa de şcolarizare pentru semestrul I al anului universitar 2018-2019 trebuie să fie achitată integral la momentul prezentării la sesiunea de examene.

Limba străină care va fi urmată pe perioada studiilor este engleza.

Perioada pentru activităţile tutoriale va fi stabilită şi afişată în timp util, la afişierul facultăţii / site-ul facultăţii: http://history.uaic.ro.

Studenţii care urmează cursurile învăţământului la distanţă vor putea urma şi promova modulul psihopedagogic (DPPD), nivelul 1, numai după finalizarea celor 3 ani ai studiilor de licenţă. Aceste cursuri se pot urma la Departamentul DPPD al UAIC (corp „D”, parter, tel. 0232-201220) şi numai în specializarea absolvită prin diploma de licenţă.

Find more like this: Anunțuri studenți, ID

Publicat in: Anunțuri studenți, ID